Spisz z Ameryki: Rozwój, rozwój, rozwój 25 listopada 2007
Kacwin: Raj na Ziemi! 27 kwietnia 2007

Spisz z Ameryki: Rozwój, rozwój, rozwój

W ostatnim numerze pisma "Na Spiszu" ukazał się artykuł Stanisława Kubaska na temat rozwoju Spisza. Jest to taki zewnętrzny (z USA) pogląd na to co potrzeba zrobić żeby Spisz rozwijał się jeszcze szybciej. Ze względu na to że artykuł jest troche długi, to co zostało umieszczone w gazetce to tylko fragment. Cały artykuł (w originalnej wersji) można przeczytać poniżej.

______________________________________________________________

Udało mi się odwiedzić Spisz w te wakacje. Mogę powiedzieć jedno: Spisz jest piękny! Tak, jest piękny i szybko się rozwija. Ale żeby rozwijał się jeszcze szybciej, i żeby miał naprawdę dobrą ofertę turystyczną, dużo jest jeszcze do zrobienia. Chciałbym w tym kierunku podzielić się moimi opiniami: jak widzę to z zewnatrz, po 14-u latach mieszkania w USA. Głównie dotyczy to gminy Łapsze Niżne – tam sie wychowałem (w Kacwinie) i ten region Spisza znam najlepiej.

Foto: Staś Kubasek z rodziną podczas pobytu w Polsce w roku 2007

Bardzo interesuje mnie i ciekawi rozwój Spisza. Czytam na ten temat z wielką przyjemnością. I tu dużo zostało już zrobione -- Gratulacje! Został wykonany już kawał dobrej roboty (region Jeziora i Zamku to pierwsza klasa turystyczna). Ale... Chciałbym żeby region rozwijał się jeszcze szybciej -- jak najszybciej. Bo wtedy wszystkim będzie żyło się
lepiej, i oferta turystyczna będzie coraz bogatsza.

Dlatego piszę na ten temat i opisuję parę projektów które są planowane albo są bliskie realizacji. Chcę po prostu zaapelować o szybsze działanie. Poruszam jeszcze inne sprawy związane z regionem. Są to tylko moje opinie, nic więcej.


Kacwin: Raj na Ziemi!

Bardzo miła opinia od Pauliny B., która ostatnio miała okazje być w Kacwinie. Dzięki Paulina!

Do Kacwina pojechałam po raz pierwszy na 3 dniowa wycieczkę klasową!!Wspominam ją z wielkim zachwytem i jestem pod wrażeniem, iż mogłam chociaż przez te pare dni znaleźć się w tak cudownym miejscu-TO RAJ NA ZIEMII!!!-powiedziałam, kiedy po raz pierwszy w życiu stanęłam na szczycie Trzech Koron! Czułam się, jak na obłoku, bo widziałam chmury oraz prawie całe Podhale!!! Kacwin to całkiem inny świat, inne zwyczaje oraz są tam przesympatyczni mieszkańcy, którzy podarowaliby na swej dłoni, nie jednemu Ślązakowi swoje serce:)) Oczywiście wszystkich gorąco zachęcam, aby każdy z Was wyrwał się choć na jeden dzień ze swej szarej rzeczywistości i odwiedził RAJ na ziemi, jakim jest KACWIN:*Pozdrawiam!!!

Zobacz inne opinie z "Turystyka: Miejsca noclegowe w Kacwinie"